SRBIJA JE SVETSKI PRVAK! Odbojkašice Srbije opet na krovu sveta!

Ženska seniorska reprezentacija Srbije je dvostruki uzastopni svetski prvak, pošto je večeras u Apeldornu u finalu XIX SP 2022. savladala Brazil sa 3:0, po setovima 26:24, 25:22 i 25:17, posle 88 minuta igre.

Briljantna pobeda izabranica Danijelea Santarelija u finalu SP. Savladana je Brazil maksimalnim rezultatom, zabeležena je 12. uzastopna pobeda uz samo 5 izgubljenih setova i Svet je ponovo pokoren od strane odbojkašica Srbije. Osvojena je treća medalja na Svetskim prvenstvima, druga uzastopna zlatna, uz čuvenu bronzu iz 2006.

Pravi taktički rat Santarelija i Ze Roberta vođen je u prvom setu. Srbija je boljom igrom u završnici stigla do 24:22, ali su Brazilke uspele da izjednače. Ipak, Srbija je iskoristila treću set loptu za 26:24 i vođstvo od 1:0.

Brazil je bolje počeo i drugi set i sredinom seta poveo sa 16:13 posle tajm – auta Santarelija. Srbija je zatim na servis Jovane Stevanović fantastičnom serijom 7:0 povela sa 20:16. Uzvratile su Brazilke i smanjile na 21:20, a zatim izjednačile na 22:22. Odgovor Srbije su bila tri uzastopna poena za konačnih 25:22 i vođstvo od 2:0.

Srbija je silovito krenula u trećem setu i povela sa 10:6, 12:7 i 16:8. Nastavila je Srbija dominaciju u trećem setu i održavala veliku razliku i u nastavku. Vodila je Srbija sa 19:12, 21:14 i na kraju 25:17, za konačnih 3:0 vrednih titule svetskog prvaka.

Seniorke Srbije se iz Holandije vraćaju sutra (nedelja, 16. oktobar) u 12.15 časova letom iz Amsterdama. Doček naših zlatnih odbojkašica je u 20 časova ispred Gradske skupštine.