fbpx

SRBIJA U POLUFINALU, ORLOVI VISOKO LETE!

Srpski odbojkaši igraće u polufinalu Evropskog prvenstva čiji su domaćini Danska i Poljska. U četvrtfinalu, Srbija je posle velike borbe pobedila Belgiju sa 3:1!

Izabranici Igora Kolakovića su do trijumfa u Arhusu došli sa 25:22, 22:25, 30:28, 25:18.
U borbi za finale, naše odbojkaše očekuje susret sa Rusijom, koja je sa 3:1 pobedila Francusku.

Naši odbojkaši su odlično servirali, igrali u napadu i u odbrani.
Najveća borba je vođena u trećem setu,kada je naš tim imao dosta grešaka,ali je to nadoknadio velikim požrtvovanjem u odbrani i ekipa Belgije je počela da greši.
Trijumf, velika pobeda u četvrtom setu je rezultat odličnog ritma, sjajnih sevisa i napada. Na prvom obaveznom odmoru su vodili 8:4, a potom povećavali prednost koja je do drugog tehičkog tajm-auta iznosila plus osam (16:8). Naš tim je nastavio u istom ritmu, imao i plus devet, i na kraju slavio sa 3:1, posle 25:18 u četvrtom setu.