Novak trijumfovao nad Verdaskom, plasirao se u četvrtfinale ATP u Pekingu

Najbolji teniser sveta Novak Đoković izborio je plasman u četvrtfinale turnira u Pekingu.

Pobedio Fernanda Verdaska rezultatom 2:1, po setovima 7:5, 2:6, 6:2, posle velike borbe i gotovo dva sata igre.Ovo Novakova šesta pobeda od 10 duela sa Verdaskom.
Španac je već u prvom setu, posle vođstva Đokovića od 3:0, krenuo na "sve ili ništa" i to mu se isplatilo... donekle.

Uspeo je da izjednači (4:4), ali je nakon toga Novak zadržao smirenost i koncentraciju i zatim prilikom vođstva od 6:5, naterao rivala na seriju grešaka, nakon čega je i dobio prvi set.

Ipak, sve što nije uspeo da pretvori u prednost u prvom delu igre Verdasko je učinio u nastavku. On je brzo napravio brejk (2:1), a zatim osokoljen se rastrčao po terenu i najboljeg igrača sveta gurnuo u drugi plan. Dobio je drugi set sa ubedljivih 6:2 i izjednačio rezultat.