Viktor Troicki ostvario rezultat karijere

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u četvrto kolo Rolan Garosa pobedom nad Marinom Čilićem rezultatom 3:0 (7:6 (14:12), 6:4, 7:5).

Troicki je ovom pobedom izjednačio rezultat karijere na Gren Slemovima, pošto je prethodno isti zabeležio na Rolan Garosu 2011.i Vimbldonu 2012. godine.

Sprski teniser je već nadmašio proflogodišnji plasman u Parizu, a eventualnom pobedom nad Congom u narednom kolu, mogao bi da dođe u poziciju da na Vimbldonu bude među nosiocima.

Troicki je do duela sa Čilićem stigao pobedama nad Džejmsom Blejkom u tri seta (6:4, 6:2, 6:2) i Himeno Traverom posle dosta muke, rezultatom 6:4, 6:7, 0:6, 7:6, 4:6.

Ovo je bio ukupno šesti međusobni duel dvojice tenisera, a Viktor je izjednačio u pobedama na 3:3.

Troicki je odigrao jako dobro i uspeo da posle tri seta i 2 sata i 46 minuta savlada Marina Čilića. Srpski teniser je odigrao odličan meč za svoje standarde, a posebno je bio standardan na servisu, pa je pretrpeo samo dva brejka u celom meču.

Hrvatski teniser je bolje otvorio meč i već na startu došao do brejka. Viktor je pri rezultatu 5:4 za protivnika u prvom setu uspeo da vrati brejk, i od tog trenutka je sve bilo u znaku Troickog.

Meč je prelomio u taj brejku prvog seta, kada je do prednosti stigao posle 26 poena. Rezultat u odlučujućem gemu bio je 14:12.

Drugi set obeležila je velika borba i samo jedan brejk. Ponovo je Troicki oduzeo servis Čiliću u trećem gemu i uspeo da ga zadrži do kraja seta.

Treći deo igre doneo je novu prednost Troickom, ali se Marin vratio vrlo brzo. Ipak, popustio je u samom finišu i dozvolio Viktoru brejk u 11 gemu. Troicki je dobro odservirao u sledećem gemu i stigao do konačne pobede.