Nole u trećem kolu Vimbldona! Podršku sa tribina imao od Andreja Ševčenka

Najbolji teniser sveta Novak Djoković plasirao se u treće kolo Vimbldona pošto je pobedio Amerikanca Bobija Rejnoldsa sa 3:0 u setovima (7:6, 6:3, 6:1).

Srpski teniser je u prvom setu imao nekoliko prilika da oduzme servis Rejnoldsu, ali u tome nije uspeo, pa je pobednik tog dela igre rešen u taj-brejku.

Taj-brejk je Djoković odlično odigrao, vrlo brzo je stekao prednost od 5:0, što je bilo nedostižno, tako da je posle 54 minuta igre uspeo da povede sa 1:0 u setovima.

I na počeku drugog seta prvi teniser sveta je imao brejk priliku, ali je nije iskoristio i taman kad se činilo da će i taj set proteći u istom ritmu, Djoković je konačno uspeo da oduzme servis Amerikancu i povede sa 2:1. Do kraja seta Djoković nije dao priliku Rejnoldsu da se varti u set, a novim brejkom u devetom gemu uspeo je da završi i drugi set - 6:3.

Srpski teniser je već na startu trećeg seta napravio je brejk i brzo je poveo sa 3:0. Do kraja tog dela igre Amerikanac je uspeo da osvoji samo jedan gem tako da se Djoković lako plasirao u narednu rundu takmičenja.

Podršku Novaka Đokoviću u drugom kolu Vimbldona protiv Bobija Rejnoldsa pružio je Andrej Ševčenko. Meč se igra na Centralnom terenu, a zbog kiše su organizatori bili primorani da postave krov prvi put od početka turnira.

Legendarni fudbaler Milana i Čelsija sa suprugom je smešten u boksu prvog tenisera sveta, pored Novakove devojke Jelene Ristić, Dušana Vemića, kao i ostatka tima srpskog tenisera. Inače, ovo nije prvi put da Ukrajinac navija za srpskog asa. On se sa Novakom družio pre dve godine na završnom Mastersu u Londonu, a Đoković je omiljeni teniser njegovim sinovima.