fbpx

Novak u tri seta do četvrtfinala Vimbldona

Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Vimbldona pobedivši Tomija Hasa sa 6:1, 6:4, 7:6.

Najbolji svetski teniser nije blistao kao u prošlom kolu protiv Šardija, ali je prošao u narednu rundu bez izgubljenog seta što je najvažnije.

Đoković je furiozno počeo duel sa tri brejka u prvom setu, a meč je praktično prelomio dobivši četiri vezana gema od 2:4 u drugom setu.

Ovo je šesta Novakova pobeda u devetom međusobnom duelu sa Hasom i 17. uzastopno Gren slem četvrtfinale, što je drugi najbolji rezultat svih vremena. U borbi za 13. uzastopno Gren slem polufinale srpski teniser će u sredu igrati sa Tomašom Berdihom koji je u istom trenutku sa 3-1 pobedio Bernanrda Tomića.

Duel je počeo veoma čudno. Đoković je posle 15 minuta imao dupli brejk i 4:0, a lako je moglo da bude i drugačije. U drugom gemu srpski teniser spasao je tri brejk šanse Hasa, dobijao je sve važne poene i zbog toga je rezultat na semaforu bio u potpunosti na njegovoj strani.

Tu je praktično i završen prvi set, au nastavku je Đoković napravio i treći brejk dobivši prvi set sa 6:1.

Novak je u prvom setu imao priličnu pomoć Hasa koji je dosta grešio u tom periodu. U drugom setu Nemac je zaigrao znatno bolje, pa su prva četiri gema drugog seta trajala više nego ceo prvi. U petom gemu Novak je napravio nekoliko neočekivanih grešaka, pa je Has napravio prvi brejk na meču (3:2). To je bio prvi izgubljen servis gem Đokovića na turniru.

Uspeo je Nemac i da bez većih problema potvrdi brejk, ali nakon toga Đoković je konsolidovao svoju igru. U nastavku drugog seta Đokovićž je dobio sva četiri gema, vratio je sigurnost sa osnovne linije, a skoro sve servise Nemca je vraćao i tako ga terao da igra uvek udarac više. Drugi set srpski teniser je okončao napravivši još jedan brejk prelepom forhend dijagonalom.