EP: "Orlići" u polufinalu! Bravo Srbi!

Srbija je u polufinalu Evropskog prvenstva za fudbalere do 19 godina!

U meču drugog kola B grupe, izabranici Ljubinka Drulovića slavili su pobedu protiv neugodne Gruzije - 1:0. Jedini gol na meču delo je Dejana Melega na asistenciju Aleksandra Mitrovića u 74. minutu. U zavisnosti od ishoda meča Turska - Francuska znaćemo sa koje pozicije idemo u među četiri najbolje selekcije i ko će nam biti rival iz A grupe.

U prvom poluvremenu obe selekcije su imale šanse, ali nisu uspele da ih materijalizuju. Čini se da su "orlići" bili nešto bolji, međutim, mirovala je mreža rivala. Najbolju šansu za naše momke propustio je Uroš Đurđević u 12. minutu kada je uspešniji od njega bio čuvar mreže Gruzina Tebidze. Bolji ulazak u drugo poluvreme doneo je Srbiji prolaz među četiri najbolje selekcije.

Trenutak odluke dogodio se u 74. minutu kada je Meleg iskoristio proigravanje Mitrovića i doneo pobedu srpskom nacionalnom timu. Igrač Partizana Mitrović je lob pasom izbacio Melega, koji je šutirao precizno i nije bilo spasa za Tebidzea. Arabuli je opasno zapretio u finišu, ali je prečka spasila Rajkovićev gol.

SRBIJA - GRUZIJA 1:0 (0:0) Strelci: Meleg u 74. minutu .

Stadion: "Marijampolje". Gledalaca: 2.000. Sudija: Orel Grinfeld (Izrael). Žuti kartoni: Mitrović, Maksimović, Luković, Veljković, Antić, Filipović (Srbija), Markozašvili, Samušija (Gruzija).

SRBIJA: Rajković, Golubović, Veljković, Filipović, Antić, Maksimović, Milinković-Savić, Pavlovski (od 62. Meleg), Đurđević (od 88. Ožegović), Luković, Mitrović

GRUZIJA: Tebidze, Dvali, Sandokadze, Čanturija, Mitivlišvili, Cnobiladze, Endeladze (od 63. Ubilava), Pantsulaja, Markozašvili (od 70. Kačarava), Zivzivadze (od 46. Samušija), Arabuli. Tabela: 1. Srbija U19 2 2 0 0 3:1 6 2. Francuska U19 2 0 2 0 0:0 2 3. Turska U19 2 0 1 1 1:2 1 4. Gruzija U19 2 0 1 1 0:1 1 (Foto: MN Press)