Vaterpolisti Srbije ubedljivi protiv Rumunije

Rutinskim trijumfom nad Rumunijom rezultatom 13:5(2:1, 5:1, 3:1, 3:2) vaterpolisti Srbije plasirali su se u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Barseloni. Izabranici Dejana Savića u možda i najvažnijem meču na šampionatu igraće u utorak protiv Crne Gore (20.15).

Istočni susedi dobro su započeli meč, poveli sa 1:0 golom Busile, a onda je naša selekcija postigla četiri gola u nizu. Rađen je prvi matirao golmana Rumunije lepim udarcem sa spoljne pozicije, a onda je Duško Pijetlović pokazao razoran udarac iz pozicije koja nije karakteristična za centra.

Srbija je uvećala vođstvo posle lukave asistencije Aleksića ka Nikiću iz igrača više, zatim je Gocić „spojio" sa golom Udovičića za 4:1. Rumuni su smanjili na 4:2, a onda je igrača više realizovao Pijetlović. Kapiten Udovičić iskoristio je kontranapad za 6:2, da bi Nikić doneo maksimalnih plus pet posle minijature na dva metra, 7:2 u finišu druge četvrtine.

Srpska selekcija nastavila je sa dominacijom i u trećoj četvrtini. Filipović je razbio maler posle drugog pogotka Đakonua. U strelcu su se upisali i Ćuk i Mandić lepim golovima sa spoljnih pozicija. Selektora Savića treba posebno da raduje podatak da veliki broj igrača predstavlja opasnost po protivničke odbrane, a to će biti vrlo važan adut šampiona Evrope u završnici šampionata.

I u poslednjem periodu vaterpolisti Srbije nastavili su da koriste brzinu i bolju tehniku u odnosu na nedoraslog protivnika. Atraktivan pogodak lob udarcem postigao je Filipović, a prvi gol Aleksića označio je i maksimalnu prednost 13:4, minut pre kraja utakmice osmine finala.

Srbija je među osam najboljih, na redu su pravi izazovi. Igra u dosadašnjem delu šampionata sigurno može da hrabri pred odlučujuće bitke u Barseloni.