Jojić junak crno-belih, pobeda Partizana

Fudbaleri Partizana savladali su večeras u Beogradu ekipu švajcarskog predstavnika Tuna sa 1:0, u prvoj utakmici baraža za Ligu Evrope.

Meč je odigran na stadionu u Humskoj pred oko 15.000 gledalaca, a sudio je Ukrajinac Sergej Bojko.

Strelac: Jojić u 69. minutu.

Žuti kartoni: Petrović, Ninković (Partizan), M. Šnevli (Tun)

PARTIZAN: Stojković, Aksentijević, Obradović, Stanković, Petrović, Marković, Đemba-Đemba (od 46. Malbašić), Jojić, Ilić, Grbić (od 57. Ninković), Mitrović.

TUN: Favr, Sulmoni, Zufi, Zigfrid, Vitlver, Hediger, K. Šnevli, Luti, Martinez (od 77. Magalneš), M. Šnevli (od 85. Sadik), Sanogo.

Partizan je konačno pobedio ove sezone u Evropi, a junak je bio, kao i u poslednjem večitom derbiju, Miloš Jojić.

Izabranici Vuka Rašovića odigrali su najbolju utakmicu u dosadašnjem delu sezone i došli do značajnog kapitala uoči puta na revanš u Švajcarsku.

Ujedno, pogodak Jojića bio je prvi koji je Partizan ove sezone postigao u evropskim takmičenjima na stadionu u Humskoj.

Generalno gledano, prema prikazanoj igri, pogotovo u drugom poluvremenu, šampion Srbije je zaslužio ubedljiviju pobedu.

Ono što je važno koliko i pobeda je činjenica da je Partizan konačno pokazao "znake života", koji su toliko nedostajali i navijačima i igračima i stručnom štabu od početka sezone.

Nakon postignutog gola crno-beli su se probudili, pa su tako dobre šanse redom propustili Jojić, Aleksandar Mitrović i na ovom meču rezervista, Nikola Ninković.

Šansu prvog poluvremena za Partizan propustio je Miloš Jojić u 35. minutu, kada je odbrana gostiju izblokirala njegov udarac
sa samo dva metra.

Već u sledećem napadu švajcarska ekipa mogla je da kazni ovaj promašaj, ali je Milan Obradović intervenisao u poslednjem trenutku.

Švajcarci su u samom finišu utakmice mogli do izjednačenja, ali je šut Sanoga završio iznad prečke.
Uoči početka utakmice navijači Partizana sa južne tribine, kao i na nekoliko prethodnih mečeva, skandirali su protiv predsednika crno-belih Dragana Đurića.

Revanš utakmica igra se za sedam dana u Tunu, gradiću udaljenom tridesetak kilometara od Berna.