Janko Tipsarević u drugom kolu US Opena, Urugvajac predao meč

Janko Tipsarević plasirao se u drugo kolo US opena pobedom nad Pablom Kuevasom. Urugvajac je predao meč uvodne runde zbog povrede pri rezultatu 6:3, 6:7, 6:3 za Tipsarevića.

Tipsarević je rutinski osvojio prvi set zahvaljujući brejku u šestom gemu. U drugom setu serveri su bili sigurni i odluka je pala u taj-brejku. Janko je imao veliki pad koncentracije na startu „doigravanja" i Kuevas je poveo čak sa 6:0.

Međutim, srpski teniser je pokazao da je veliki borac, nije se predao, već je uzeo pet poena u nizu i zakuvao situaciju. Očajan početak taj-brejka ipak ga je koštao seta, Kuevas je sa 7:5 dobio taj-brejk i izjednačio na 1:1.

Tipsarević je i u trećem setu bio vrlo siguran na svoj servis. Dočekao je Janko šansu za brejk u osmom gemu i materijalizovao prednost već u sledećem za 6:3 i 2:1 posle dva sata i 12 minuta. Kuevas je po izgubljenom setu predao duel srpskom teniseru.

Naredni rival drugog reketa Srbije biće pobednik meča Dudi Sela (Izrael) – Andrej Kuznjecov (Rusija).