Novak pobedio Bekera u sva tri seta

Novak  pobedio  Bekera u sva tri seta

Imao je Novak Đoković manjih problema protiv Benjamina Bekera u drugom kolu US Opena, ali je na kraju bez izgubljenog seta dobio Nemca sa 3:0 (7:6, 6:2, 6:2)posle nešto manje od dva sata igre. Nemac je otpor pružio samo tokom prvog seta, dok je Novak poprilično lako dobio preostala dva dela igre. U narednoj rundi ga očekuje duel protiv pobednika meča između Jarka Nieminena i Žoaa Soze.

Novak je u prvom setu imao priliku da prelomi taj deo igre u šestom gemu, ali je Beker spasio tri brejk lopte. Ohrabren dobrom igrom dva gema kasnije je Nemcu pošlo za rukom ono što Novaku nije, uzeo mu je servis gem i poveo 5:4. Već u narednom je Beker imao dve set lopte, mogao je da iznenadi prvog tenisera sveta i povede u meču, ali se Đoković na vreme konsolidovao, uzvratio ribrejkom i uveo set u taj-brejk. U takozvanom 13. gemu Nemac nije imao šansi, Đoković je poveo sa 5:1, iskoristio drugu set loptu i posle teških 55 minuta igre poveo sa 1:0.

Dobar otpor Bekera u prvom setu bio je upozorenje za Đokovića, pa je drugi set otvorio u šestoj brzini i za deset minuta poveo sa 2:0. Nije prvi teniser sveta delovao ubedljivo na terenu, često se borio za vazduh, ali i pogledom tražio pomoć od članova stručnog štaba. Ipak, Novak je držao prednost od jednog gema, u sedmom napravio još jedan brejk i za pola sata dobio set i poveo sa 2:0. Za razliku od prvog seta, kada je Đoković napravio 18 neiznuđenih greški, u drugom delu je sveo broj samo na osam, pa ni Nemac tako nije bio u prilici da se razmaše kao u prvom setu.

Beker se nekako držao tokom prvog seta, dok je već u drugom delu počeo da posustaje, a prvi teniser sveta je treći set dobio bez prevelikog otpora protivnika. Uzeo je Bekeru dva servisa, u petom i osmom gemu i dobio meč sa 3:0 posle sat i 54 minuta igre.