fbpx

Grujin:Rezultati na Jadranu motiv za Superligu

Grujin:Rezultati na Jadranu motiv za Superligu

- Kao što smo kroz ABA ligu izborili Evrokup u sledećoj sezoni, tako smo sada rešeni da ostvarimo klupsku ambiciju u domaćim okvirima - želimo da se domognemo srpskog plej-ofa. U našim su redovima pravi dragulji nacionalne i regionalne košarške za koje sam uveren da će zasijati u punom sjaju tokom majskih okršaja za srpski tron, sagledao je Grujin.

Košarkaši Radničkog završili su takmičenje u ABA ligi za sezonu 2012/2013 kao učesnik finalnog turnira u Laktašima, što je uspeh iznad klupskih planova sa početka sezone.

Ove godine maksimalan domet bilo je polufinale završnog turnira u kojem su Kragujevčani poraženi od Crvene zvezde minimalnim rezultatom 79:78. Radnički se borio, ali finale nije izborio, a od učešća u borbi za titulu prvaka Jadrana i Evoligi delilo ga je nekoliko sekundi poslednjeg napada. Izostala je, međutim, realizacija koja bio donela taj rezultatski preokret. Prsten regionalne lige i evropska elita ostaju tako kao cilj za neke buduće izazove koji će se naći u planovima kluba iz Kragujevca.

To ipak ne umanjuje učinak u sezoni koja je na ponos svakog člana Radničkog. Nadmašena su sva očekivanja kako unutar kluba, tako i sportske javnosti koja prati Kragujevčane, naglašava Ivan Grujin, predsednik KK Radnički u sumiranju sezone regionalne lige.

Grujin: Ponosan sam na momke koji su branili boje našeg kluba, bez obzira na gorčinu poraza u Laktašima, koji je teško pao svakom članu Radničkog, baš kao i našim navijačima koji su nas bodrili tokom, a i posle utakmice. Rezultatski nismo ostvarili cilj na Fajnal foru, ali smo na najlepši način reprezentovali košarku Kragujevca i Srbije. Neko je morao da pobedi od dva potpuno ravnopravna rivala u polufinalu, to su ovoga puta bili Beograđani, ali mi nismo igrali podređenu ulogu. Posle onog jednako minimalnog poraza u Pioniru, još jednom smo pokazali da je Radnički klub najvišeg ranga u Srbiji, da može sasvim ravnopravno da se nosi sa beogradskim klubovima koji su godinama sinonimi srpske košarke. I ne samo to, ostaće upamćeno da je Radnički kao treći tim Jadrana u ovoj sezoni za sobom ostavio evroligaše i regionalne veličine kao što su: Partizan, Budućnost, Cedevita, Olimpija, Cibona, Zadar, Split. Sve je to plod intenzivnog rada ove četiri godine u Kragujevcu. Mi smo još uvek klub u razvoju, a porazio nas je klub koji je dugogodišnji sistem, sa adekvatnim infrastrukturnim, finansijskim i svih drugim vidovima podrške rada stručnog štaba i igrača. Za nas upravo završena sezona na Jadranu najbolja je potvrda ispravnosti puta kojim želimo dalje da unapređujemo Radnički iz godine u godinu.

Kao akter polufinala na klupi Radničkog, Grujin iznosi svoje viđenje ove uzbudljive utakmice.

Grujin: Najpre moram da pohvalim igrače što su smogli snage da istrče na teren kao potpuno ravnopravni učesnici polufinala. A, podsećam, danima, pa i nedeljama, stvarala se negativna klima oko nas, što zbog izostanka pobeda u Superligi, što zbog propozicija koje sa Jadrana vode ka Evropi. Deo košarkaške javnosti kreirao je atmosferu oko naših igrača kao da gotovo i ne treba da nastupe jer se unapred "zna" da mi ne možemo da zaigramo u Evroligi. To nije pokolebalo naše igrače, nije ih obezvoljilo. Oni su dovoljno motivisani istrčali na teren i pokazali najširem auditorijumu, posetiocima u dvorani i gledaocima tv-prenosa, da su vredni takmičenja u regionalnoj ligi i da su zaslužili Evrokup. Sada nema povratka na poslednjih par sekundi polufinala, ali siguran sam da smo realizovali poslednji napad, ili bar ona nesrećna slobodna bacanja, niko ne bi mogao da nam prigovori pobedi. A to je rezultat dobrog postavljanja taktike šefa naše struke Miroslava Mute Nikolića, kao primera kako se igra i postavlja utakmica na evropskom nivou. Ovoga puta odlučile su nijanse. Baš te nijanse, a ne neka drastična razlika u kvalitetu ova dva srpska predstavnika, kao i silna radost Beograđana nakon pobede, pa recimo i ona Užičana u Superligi, samo su potvrde vrednosti koju ima Radnički. Tim nekog osrednjeg kvaliteta ne izaziva ovakve erupcije radosti, a sve je to delo marljivog rada u našem klubu. U tome vidim podstrek za dalje korake koji nas čekaju.

Kao što su igrači uspeli proteklih sedam dana da se fokusiraju jedino na polufinale u Laktašima, prvi čovek ABA ligaša iz Šumadije sugeriše da sada moraju da se skoncentrišu jedino na partije koje treba da pruže u Superligi. Puna posvećenost sigurno će dati rezultate, jer Radnički, pre svega, ima neosporan kvalitet igrača, a uzda se da će vredan rad biti i praćen delićem sportske sreće koja nedostaje već u više navrata.
Grujin: Rezultat koji smo postigli na Jadranu najveći je motiv za naše preostale nastupe u Superligi. Prvi pioritet našeg kluba u nastavku takmičenja je da maksimalno iskorigujemo poziciju u domaćem prvenstvu. Znaju naši igrači dobro koji je stepenik potrebno preći da bismo bili deo ovakvih utakmica ubuduće. Svu svoju pažnju usmeravamo na Superligu, gde nas u narednih mesec dana očekuje još osam utakmica, a prva i poslednja u ostatku ligaškog takmičenja biće protiv Partizana. Kao što smo kroz ABA ligu izborili Evrokup u sledećoj sezoni, tako smo sada rešeni da ostvarimo klupsku ambiciju u domaćim okvirima - želimo da se domognemo srpskog plej-ofa, što je propusnica za regionalnu ligu, peti puta u nizu za Radnički. Verujem u kvalitet koji naši igrači imaju kako na terenu, tako i kao karakteri, ne sumnjam da će i to ostvariti.

Ujednačenost konkurencije u Superligi daje mi za pravo da računam da iz osam utakmica možemo da dođemo do dovoljnog broja pobeda za jednu od prve četiri pozicije srpskog šampionata. Biće to prava mera satisfakcije za sve nas u klubu, a naročito za naše navijače. Njima se još jednom zahvaljujem u ime kluba za ispoljenu podršku u Laktašima i tokom cele sezone na Jadrana. Prevalili su stotine kilometara i ovoga puta, svedočili su nesrećnom porazu, ali i to ih nije razočaralo, niti obezvoljilo. Ljudi koji ispunjavaju tribine prateći Radnički su još jedna vrednost koju imamo i po kojoj se razlikujemo, i u zemlji i u regionu. Čestito držanje naših navijača najbolji je primer za igrače kako da se izdignemo iznad situacije koju donosi svaki poraz i da se vratimo na kolosek pobednika. U našim su redovima pravi dragulji nacionalne i regionalne košarške za koje sam uveren da će zasijati u punom sjaju tokom majskih okršaja za srpski tron.

Podeli ovu vest

O Portalu

Portal koji promoviše Srbiju i njene vrednosti. Sve na jednom mestu, priča o Srbiji koju volimo, njenoj tradiciji, lepotama, ljudima i događajima.

Najnovije vesti