fbpx

Jojić doneo Partizanu pobedu i tutulu

Miloš Jojić je junak 144. \"večitog derbija\". U 90. minutu fudbaler Partizana je odlično izveo slobodan udarac sa 20 metara, savladao golmana Crvene zvezde Bobana Bajkovića i skoro sigurno rešio prvenstvo. Partizan - Crvena zvezda 1:0.

Na dva kola do kraja Partizan ima pet bodova prednosti, što mu je praktično otvorilo put ka šestoj uzastopnoj tituli i izjednačavanju po broju nacionalnih trofeja. Crno-bele očekuju mečevi sa Smederevom koje je već u Prvoj ligi Srbije i Spartakom Zlatibor vodom. Teško je očekivati da će ekipa Vuka Rašovića ispustiti prednost od pet poena.

Uoči utakmice u Humskoj bilo je mnogo napetosti s obzirom na ulog. Znalo se da će pobedniku biti otvoren put ka tituli, pa je bilo mnogo i nervoze i grešaka. Drugih 45 minuta bilo je znatno sadržajnije, a dominirali su crno-beli. U drugom poluvremenu Partizan je bio znatno bolji, imao više prilika i na kraju realizovao inicijativu. Na drugoj strani, planove trenera Crvene zvezde Rikarda Sa Pintua je pokvarila povreda Darka Lazovića već u desetom minutu. Umesto njega je ušao Abiola Dauda.

Od početka se igralo se otvoreno, a već u trećem minutu posle prodora Filipa Kasalice šutirao je kapiten Nenad Milijaš. Golman Vladimir Stojković je odbranio, za svaki slučaj, pošto je u međuvremenu sudija Milorad Mažić dosudio faul u napadu. U desetom minutu, zbog povrede Darko Lazović je izašao sa terena, a pet minuta kasnije zamenio ga je Abiola Dauda. U 17. minutu sa 30 metara Kasalica je šutirao, ali je lopta pogodila prečku, za uzdahe olakšanja i razočaranja na tribinama stadiona u Humskoj.

Navijače Partizana na noge je digao Aleksandar Mitrović u 22. minutu. Napadač crno-belih krenuo je ka golu Bobana Bajkovića, a pratio ga je Lazar Marković. Mitrović se odlučio da sam završi akciju, iako je protiv sebe imao četvoricu. Šutirao je sa ivice kaznenog prostora, ali neprecizno. Pre toga Mitrović je do lopte došao posle greške Luisa Garida na sredini terena.

U narednim minutima publika nije mogla da bude zadovoljna viđenim. Bilo je mnogo grešaka, loših zamisli, ali ne i prilika. Kao da su igrači oba tima jedva čekala kraj poluvremena. A onda, u poslednjem napadu crno-belih Predrag Luka je centrirao sa desne strane, Mitrović skočio i glavom šutirao. Bajković se odlično bacio i jedva odbranio. U nastavku akcije viđena je prva sporna situacija, u kojoj su igrači Partizana tražili penal zbog toga što je Kasalica povlačio za dres i oborio Aleksandra Miljkovića. Mažić nije ništa dosudio, već samo označio kraj prvog dela igre.

U drugom poluvremenu prvo veliko uzbuđenje je viđeno u 55. minutu. Marković je prošao pored dvojice čuvara, Garida i Nikola Petković koji su se sudarili i centrirao. Sa desetak metara Mitrović je odlično šutirao glavom, ali je lopta prošla pored stative. Nekoliko minuta kasnije domaćin je opet tražio penal, posle duela Miljkovića sa protivnicima. U 61. minutu slobodan udarac za Partizan izveo je Saša Marković i na kraju je Bajković spasio čist gol.

Nešto kasnije, samo u roku od dva minuta Lazar Marković je šutirao sa nekoliko metara u Bajkovića, ali i bio asistent prezimenjaku Saši. Ovaj je međutim šutirao katastrofalno, preko gola. Partizan je nastavio sa pritiscima, ali gola nije bilo. U jednoj od akcija Milivojević ušao je šut i požrtvovano sprečio da lopta dođe do Bajkovića.

I onda gol u 90. minutu. Miloš Jojić je izveo slobodan udarac, lopta je pogodila prečku i završila iza leđa Bajkovića. Za oduševljenje većeg dela stadiona u Humskoj. Nekoliko minuta kasnije, pokušao je i Kadu iz slobodnog udarca, ali je Stojković odlično odbranio.

U sudijskoj nadoknadi crveni karton je dobio Nikola Maksimović.